شماره ثبت قالیشویی : 0466117732    تلفن دفتر مرکزی: 02122148608 

مقالات

قالیشویی رز

قالیشویی رز

یک قالیشویی خوب در شرایط مناسب هوای مشتری را نیز خواهد داشت. این سر مشق قالیشویی ماست که همیشه هوای مشتریان قدیمی و هم چنین مشتریان جدید خود را داشته باشیم

از عید قربان تا عید غدیر همواره ما با شمائیم با جشنواره ای از تخفیف های خوب 

ما برای مشتریان عزیز استان تهران یک تخفیف ویژه برای بازه زمانی عید تا عید در نظر گرفته ایم که شما میتوانید با توجه به این زمان مناسب برای شستشوی فرش های ماشینی و دستبافت از این فرصت استفاده کنید. چرا که فرش ها برای میکروب زدایی به نور مستقیم خورشید نیاز دارند و این باعث میشود که فرش ها رنگ و بوی تازه ای به خود بگیرند.

با توجه به این امر و همچنین زمان مناسب برای شستشوی انواع فرش ها و همچنین به مناسبت این دهه اعیاد ، پیشنهاد قالیشویی رز این است که این فرصت تخفیف به همراه زمان مناسب شستشو را از دست ندهید .

قالیشویی ما انتخاب برترین هاست و این یک شعار نیست.
قالیشویی رز متخصص در امور شستشوی انواع فرش مفتخر است اعلام کند اولین قالیشویی دارای اعتبار نماد اعتماد الکترونیکی است .همچنین قالیشویی رز دارای مجوز از اتحادیه قالیشویان تهران و همچنین اتحادیه کسب و کارهای مجازی می باشد.

یکی از مشکلاتی که تقریباً اکثر مردم با آن سر و کار دارند، نحوه مراقبت از ریشه فرش می باشد. ریشه ها به فرش اصالت و زیبایی می بخشند. ریشه های سالم، نشان دهنده فرشی سالم است. اگر به خوبی از ریشه ها محافظ شود، طول عمر فرش افزایش می یابد. 

حساس ترین قسمت فرش که همواره در معرض انواع آلودگی ها و لکه ها قرار دارد، ریشه فرش می باشد. ریختن انواع مواد غذایی روی فرش و تردد با پاهای کثیف روی آن از مهم ترین عوامل کثیف شدن فرش ها به شمار می روند. به همین دلیل بسیاری از مردم در هنگام خرید فرش، طرح های تیره تر را به طرح های روشن تر ترجیح می دهند. با این حال، ریشه های فرش دارای رنگ های روشن و عمدتاً سفید است و هر جا که سفید رنگ باشد، زودتر لکه ها، آلودگی ها و کثیفی را بروز می دهد.

کثیف شدن و خراب شدن ریشه ها، احتمال پوسیدگی در آنها را افزایش می دهد و در نهایت این پوسیدگی ها به بدنه فرش رسیده و صدمات سنگینی را به فرش وارد می کند. به همین دلیل باید نسبت به محافظت از ریشه فرش توجه ویژه ای شود. برای محافظت از ریشه ها به نکات زیر توجه کنید:

-        از کاور ریشه برای پوشاندن ریشه ها استفاده کنید.

-        برای هر فرش، کاور مناسبی تهیه کنید. کاورهای توری و پلاستیکی توصیه می شوند.

-        بعد از خرید یک فرش نو، سعی کنید ریشه های آن را گره بزنید. این عمل سبب جلوگیری از وا رفتگی ریشه های فرش می شود و همچنین از کنده شدن آنها در هنگام جارو برقی کشیدن جلوگیری می کند.

-        استفاده از چسب برای محافظت از ریشه ها به هیچ وجه توصیه نمی شود. زیرا چسب به مرور کنده شده و هر بار باید آنها را با چسب های جدید جایگزین نمایید. اثر چسبندگی چسب ممکن است تا مدتها روی ریشه ها باقی مانده و در هنگام تردد روی آن، موجب کنده شدن ریشه فرش شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و درخواست مشاوره در این خصوص می توانید همین حالا با پرسنل مجرب شرکت قالیشویی رز در تهران تماس حاصل فرمایید.

در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در جیحون و منطقه 10 می توانید با قالیشویی رز در جیحون تماس بگیرید.

نگهداری کالاهای گرانبهایی همچون فرش مستلزم رعایت اصولی ویژه است. زیرا برای خرید یک فرش باید هزینه گزافی بپردازیم و همیشه پیشگیری از وقوع یک اتفاق ناگوار بهتر از صرف هزینه برای جبران آن است. به هر حال فرش پس از گذشت مدتی، کثیف می‌شود و خواسته یا نا خواسته لکه‌هایی روی آن ایجاد می‌شود.  در این حالت مجبور به شستشوی آن هستیم. قالیشویی نقش مهمی در کیفیت طرح و نقش فرش دارد و به دو طریق زیر انجام می شود:

1-    قالیشویی سنتی

2-    قالیشویی مدرن

قالیشویی سنتی

در طی سالیان گذشته معمولاً از روش های سنتی برای شستشوی فرش ها استفاده می شد و فرآیندهای شستشوی فرش عمدتاً به صورت دستی انجام می شدند و نیروی انسانی نقش محوری در انجام این خدمات ایفا می نمود. در این روش فرش را بر روی کف زمین پهن می کردند و پس از خیساندن، با حرکت یک فرچه یا کاسه اقدام به شستشوی آن می کردند. در پایان با کمک یک پارو، آبکشی فرش را انجام می‌دادند و فرش را برای خشک شدن، از مکانی بلند آویزان می کردند.

بسیاری از مردم برای شستشوی فرش ها، خود اقدام به انجام این کار می کنند و با نداشتن آگاهی کافی در خصوص فرآیندهای شستشو و خشک کردن اصولی فرش ها موجب رشد انواع قارچ ها، پارگی و پوسیدگی فرش می شوند. همچنین به دلیل نداشتن عدم آشنایی با مواد شوینده مناسب هر فرش، موجب ادغام رنگ ها می شوند.    بسیاری از تماس های مشتریان برای بر طرف کردن چنین مشکلاتی است.

قالیشویی مدرن

در روش های جدید شستشو که عمدتاً در قالیشویی ها انجام می شود، شستشوی فرش به صورت اتوماتیک و توسط دستگاه های مدرن انجام می‌شود. در این روش نیروی انسانی فقط فرش را درون دستگاه قرار داده و پس از اتمام شستشو، فرش را وارد آبگیر می‌کنند. این روش معمولاً برای شستشوی فرش های ماشینی استفاده می شود زیرا احتمال ایجاد آسیب در فرش های دستبافی که با این روش شستشو می شوند بالاست.

در دستگاه های قالیشویی مدرن، داخل فرش نیز به طور کامل برس می‌خورد. چرخاندن فرش موجب بیرون ریختن ذراتی که در پرزهای فرش گیر کرده اند می شود و به این ترتیب اعماق فرش نیز تمیز می شود و شستشوی فرش به بهترین نحو ممکن صورت می گیرد.

قالیشویی رز در جیحون، مجهز به انواع ماشین آلات صنعتی و مدرن بوده و همواره تلاش کرده تا بهترین خدمات شستشو را به مشتریان عرضه نماید.

قالیشویی رز ارائه دهنده خدمات قالیشویی در شهر زیبا است.

در میان فرآیند های مرتبط با شستشوی فرش، مهم ترین مرحله، خشک کردن آن پس از انجام شستشو است. رطوبت باقی مانده در فرش موجب پ بافت آن را دچار پوسیدگی می کند. به همین دلیل باید هر چه سریع‌تر آب اضافی از فرش بیرون کشیده شود. برای این کار باید شرایط را به گونه ای فراهم آورد که مدت زمان خشک شدن کامل فرش کوتاه تر شود تا با ماندگار شدن رطوبت در آن، آسیبی به فرش وارد نشود. عوامل متعددی در خشک شدن فرش دخیل اند که عبارتند از: جنس، ابعاد، نحوه خشک کردن و تهویه محیط

جنس فرش

فرش ها از جنس های متفاوتی بافته شده اند. جنس الیاف به کار رفته در فرش در میزان رطوبت جذب شده توسط آن مؤثر است. برای روشن شدن این موضوع به مثال زیر توجه کنید:

در صورتی که فرش پشمی شسته شود، به دلیل جنس پشم آب و رطوبت زیادی را جذب می کند و به همین علت زمان خشک شدن فرش نیز طولانی تر می شود. اما اگر یک فرش ماشینی که دارای الیاف مصنوعی است شسته شود، با توجه به نوع الیاف به کار رفته در آن، آب کمتری نیز جذب شده و زودتر خشک می شود.

ابعاد فرش

ابعاد فرش مهم ترین عامل تأثیر گذار در تعیین مدت زمان خشک شدن فرش است. به این معنی که هر چه فرش کوچک تر باشد، در مدت کوتاه تری نیز خشک خواهد شد.

نحوه خشک کردن فرش

یکی دیگر از عواملی که در خشک کردن فرش ها مؤثر است تهویه است. نبود سیستم تهویه مناسب و عدم گردش هوا موجب طولانی تر شدن زمان خشک شدن فرش می شود. بنابراین برای خشک کردن فرش ها از دستگاه‌های تهویه مناسب استفاده می‌شود تا رطوبت هوای داخل را به بیرون انتقال دهند. ضمناً خشک کردن فرش در محیط های بسته مانند پارکینگ بدون تهویه مناسب بسیار دشوار و زمان‌بر است.

آویزان کردن فرش خیس و کشیده شدن آن یکی از مهمترین علل ایجاد پارگی در فرش است. بهترین راه استفاده از دستگاه‌های خشک کن در قالیشویی است. شرکت قالیشویی رز در شهر زیبا  با در اختیار داشتن به روز ترین و مدرن ترین تجهیزات شستشو و خشک کردن فرش، 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز تهرانی می باشد. لطفاً برای شستشوی اصولی فرش ها از خدمات قالیشویی ... استفاده نمایید.

تمیز نگهداشتن فرش ها در زیبایی دکوراسیون منزل و سلامت افراد خانواده مؤثر است. آلودگی های فرش موجب کاهش زیبایی فرش شده و بر زیبایی محیط خانه نیز تأثیر منفی می گذارد. در این پست بهترین قالیشویی تهران، نکاتی را به شما توصیه می کند تا همواره از داشتن فرشی شیک در منزل لذت ببرید. 

برای تمیز نگهداشتن فرش ها سعی کنید حداقل هفته ای سه مرتبه از جارو برقی برای تمیز کردن فرش ها استفاده کنید. حتماً برای جارو کشیدن بخش های سخت و باریک که امکان جارو کردن آنها به راحتی فراهم نیست، از سر های باریک تر جارو برقی استفاده کنید. بطور مثال در صورتی که امکان بلند کردن و جابجا کردن مبلمان فراهم نیست می توانید از دهانه باریک جاروبرقی استفاده کرده و زیر مبل ها را تمیز کنید.

قالیشویی در جنت آباد

قالیشویی رز در جنت آباد یکی از قالیشویی های خوب جنت آباد تهران می باشد که می توانید با استفاده از خدمات  این قالیشویی می توانید در محله جنت آباد از خدمات قالیشویی بهر مند شوید. جنت آباد در منطقه 5 تهران در نزدیکی در نزدیکه مناطقی مثل باغ فیض، شهرک اکباتان، حصارک و پرواز قرار دارد.

سعی کنید همیشه سطح فرش را از لکه ها دور نگهدارید و در صورت ایجاد یک لکه، بلافاصله اقدام به برطرف کردن آن نمایید. همیشه برای پاک کردن لکه ها از یک پارچه یا حوله نرم و سفید استفاده کنید. دقت کنید که هیچ لکه ای روی پارچه نباشد و تأکید می کنیم که پارچه حتماً سفید باشد. دلیل این تأکید آن است که اگر از حوله ها و یا دستمال های طرح دار و رنگی استفاده کنید، در اثر تماس با مواد شوینده، رنگ آنها به فرش شما منتقل شود و موجب بهم ریختگی رنگ ها در ناحیه ای از فرش شود.

در هنگام شستشوی فرش ها هرگز از آب داغ استفاده نکنید. آب داغ پرز های فرش را خم می کند و ممکن است رنگ های آن را در هم ادغام کند. بهتر است در هنگام شستشو از آبی با دمای معمولی استفاده شود.

قالیشویی خوب در تهران

برای شستشوی فرش از مواد شوینده مناسب استفاده کنید. ریختن مواد شوینده شیمیایی نا مناسب روی فرش موجب رنگ پریدگی و ایجاد لکه های متنوع روی فرش می شود. بهتر است قبل از استفاده از هر ماده شوینده، آن را در قسمت کوچکی از فرش امتحان کنید تا از مضر نبود آن اطمینان حاصل نمایید.

شما همچنین می توانید برای راحتی و صرف زمان و هزینه کمتر جهت شستشوی فرش ها با قالیشویی رز در جنت آباد تماس حاصل فرمایید تا شستشوی فرش بدون ریسک در قالیشویی ... توسط پرسنل متخصص این شرکت انجام شود. قالیشویی ... همواره به کیفیت شستشوی فرش شما اهمیت می دهد و پس از شستشوی فرش با مواد شوینده اعلا، فرش به صورت کاملاً خشک، لوله و کاور شده به شما تحویل داده می شود.

برای دریافت خدمات قالیشویی در تهرانپارس می توانید از خدمات قالیشویی رز در تهرانپارس استفاده کنید.

قالیشویی در تهرانپارس

برای دریافت خدمات قالیشویی در تهرانپارس می توانبد با ما تماس بگیرید. تهرانپارس در منطقه 4 تهران واقع شده است و با محله های نظیر شمیران نو، مجیدیه، کاظم آباد، شمس آباد، مبارک آباد و  بوستان قرار دارد.

در صورتی که در این مناطق به دنبال قالیشویی هتسید با قالیشویی رز تماس بگیرید.

در صورت برو بک لکه بر روی فرش یا موکت عموما ما از مواد شوینده موجود در بازار نظیر شامپو فرش استفاده می‌کنیم. اما می‌توان در خانه با استفاده از لوازم موجود لکه‌های را به نحوی تمیز کرد که حتی بهتر از شامپو فرش باشد.

پاک کردن لکه‌ها با استفاده از شامپو فرش خانگی

 1. با استفاده از یک پارچه کنه ولی تمیز محل لکه را از هر گونه کثیفی پاک کنید

  1. باید آنچه از لکه  که قابلیت جدا سازی از فرش را دارد را از فرش جدا کنیم
  2. سعی کنید که لکه را از بیرون به داخل تمیز کنید
  3. از پارچه‌ای برای تمیز کردن استفاده کنید که از خود رنگ پس ندهد
  4. استفادخ از آب گرم برای تیمز کردن اولیه لکه گزینه فوق العادی است. اما مراقب باشید آب خیلی داغ می‌تواند بسیار آسیب رسان باشد.
 2. مواد را با یکدیگر ترکیب کنید.

  1. شما می‌توانید یک محلول شوینده موثر با استفاده از محصولاتی که در خانه نگهداری می‌کنید بسازید.
  2. استفاده از موادی مانند جوش شیرین، سرکه سفید و هیدروژن پروکساید دارای تمام مواد شیمیایی است که برای از بین بردن لکه کافی است.
  3. مواد را با یکدیگر مخلوط کرده و درون یک بطری اسپری بریزید
 3. چه مقدار مواد را با هم مخلوط کنیم؟

  1. در  ازای هر لیوان آب یک چهارم قاشق چای خوری از جوش شیرین و سرکه سفید را با هم مخلوط کنید
  2. از آب گرم استفاده کنید، آب گرم حلالیت بیشتری دارد و محلول بهتری می‌دهد
  3. برای بهبود بوی محلول می‌توانید از مقداری از اسانس لیمو یا آب لیمو استفاده کنید
  4. این محلول بهترین گزینه برای لکه شکلات و ادرار است
 4. از هیدروژن پروکساید به جای سفید کننده استفاده کنید

  1. برای لکه‌هایی که مقاومت بیشتری دارند می‌توانید از هیدروژن پروکساید استفاده کنید.
  2. به مقدار مساوی هیدروژن پروکساید را با آب گرم مخلوط کنید
  3. هیدروژن پروکساید بهترین گزینه برای از بین بردن لکه‌های خون است
 5. حال می توانید با استفاده از محلولی که استفاده کرده‌اید فرش یا موکت خود را تمیز کنید

 6. اگر لکه تمیز نشد، چطور؟

  1. در صورتی که لکه تمیز نشد، می‌توانید با قالیشویی رز در تهرانپارس تماس بگیرید

قالیشویی رزر در نارمک آماده ارائه انواع خدمات با مشتریان عزیز تهرانی است.

اگر به دنبال خدمات قالیشویی در نارمک هستید. با قالیشویی رز تماس بگیرید.

قالیشویی در نارمک

 در صورتی که به دنبال قالیشویی در مجیدیه یا قالیشویی در وحیدیه هستید می توانید با قالیشویی رز تماس حاصل کنید .نارمک یکی از محله های منطقه 8 تهران است و نزدیک به مناطقی مثل وحیدیه و مجیدیه است. میدان هفت حوض یکی از معروف ترین میادین منطقه نارمک می باشد.

اهمیت مصرف درست آب

کاهش بارندگی در اکثر نقاط کشور سبب کاهش میزان آب در سدها و سفره‌های آب زیرزمینی شده است و با مصرف بی‌رویه‌ی آب شاهد کاهش بیشتر منابع آبی کشور هستیم. قالیشویی رز مرکز تخصصی شستشوی انواع فرش، موکت و مبلمان با سابقه‌ای درخشان در این صنعت با ارائه‌ی روش‌هایی منحصر به فرد می‌کوشد تا به مدیریت مصرف آب کمک کند. برای درک بهتر این موضوع تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

افزایش جمعیت از یک سو و عدم مدیریت مصرف آب از سوی دیگر دو عامل مهم در کاهش منابع آبی کشور و ایجاد بحران بی‌آبی هستند. متأسفانه شست و شو در منزل در ایام خانه‌تکانی به جای اینکه یک نقطه‌ی درخشان در فرهنگ مصرف ما باشد، تبدیل به معضلی شده که می‌توان گفت یکی از بارزترین جلوه‌های مصرف بی‌رویه آب است.
شستشوی فرش تقریباً سالی یک بار و در نزدیکی ایام عید انجام می‌شود اما به علت مصرف بی‌اندازه‌ی آب در حین عمل شست و شو به معضلی بزرگ برای کشور مبدل شده است. مشکلی که می‌تواند در صورت مدیریت صحیح به راحتی حل شود اما به دلیل سوء مدیریت در این زمینه هر ساله شاهد وضعیت بدتری هستیم.

منظور از مدیریت در اینجا مدیریت تک تک آحاد ملت است که به جای مصرف بهینه‌ی آب، از مدیریت آن آگاهی کافی ندارند. باید تلاش کنیم تا شیرینی خانه‌تکانی تبدیل به تلخی بحران بی‌آبی نشود. بنابراین بهترین راهکار برای شستشوی فرش با کمترین آب، سپردن آن به قالی شویی های مکانیزه‌ای است که مجهز به سیستم تصفیه‌ی فاضلاب باشند تا آب مصرفی دوباره به چرخه‌ی طبیعی بازگردد. 

در همین راستا، شرکت قالیشویی رز در شهید چوب تراش تهران با بیش از یک دهه فعالیت مستمر در این زمینه، مفتخر است تا به شهروندان عزیز تهرانی خدمت‌رسانی کند. سرمایه‌ی ما، اعتماد شماست!

 

اگر مبلمان شما لک شده است، برای تمیز کردن مبلمان شما راهکارهای مختلفی وجود دارید که این بستگی به جنس مبلمان شما دارد. ابتدا می توانید با بررسی جنس رویه مبلمان شروع کنید. بعضی از مبلمان ها ممکن است دارای برگه راهنما باشند.

Aaa

 • به دنبال برگه راهنمای نگهداری مبلمان باشید

  1. معمولا در مبلمان برگه راهنما در زیر یک کوسن قرار می دهند.
  2. در این برگه ها معمولا گفته می شود که از چه شوینده و چه آب با چه درجه ای استفاده شود.
  3. دنبال نکردن این دستورعملها ممکن است که به میلمان شما آسیب جدی وارد کند

9804122

 • برای مبلمانی که در برگه راهنمای آن ها از کلمه W استفاده شده است از آب استفاده کنید

  1. حرف W مخفف کلمه Water است
  2. در این صورت شما می توانید از مواد شوینده بر پایه آب استفاده کنید
  3. یک ماده شوینده ملایم در کنار مقداری مایع ظرفشویی ایده فوق العاده ای است
  4. این نوع مبلمان راحت ترین نوع مبلمان در شستشو است زیرا با آب تمیز می شود
  5. در این نوع مبلمان می توان با رعایت نکات ایمنی از سفید کننده استفاده کرد فقط باید توجه داشت که حتما مقداری را قبل از استفاده تست کنید
  6. جاروکشی با جاروبرقی ایده خوبی برای این نوع مبلمان است

9804123

 • مبلمانی که با علامت X در برگه راهنما مشخص شده اند.

  1. پارجه این مبلمان بسیار حساس است و نباید از مواد شوینده بر پایه آب یا حلال دیگر استفاده کرد.
  2. می تواند بدون مشکل از جاروبرقی استفاده کرد.
  3. در این نوع مبلمان اگر موفق به تمیز کردن آن نشدید. روی ان جوش شیرین بریزید و بعد ان را جاروکشی کنید
  4. این کد بسیار نادر است و کمتر در مبلمان معمولی دیده می شود. مگر اینکه از جنس بسیار نادری ساخته شده باشد
  5. در این نوع مبلمان می توان در صورت نیاز از اتو کشی سرد استفاده کرد

9804124

 • برای مبلی که با حرف S استفاده شده  است 

  1. آب  و مواد شوینده بر پایه گزینه مناسبی نیستند
  2. معمولا برروی برگه راهنما نوع شوینده مورد نیاز را ذکز کرده اند. این حلال ممکن است الکل یا استون باشد.
  3. این نوع مبلمان قابل جاروکشی است

9804125

 • اگر برگه راهنما حرف WS را مطرح کرده باشد

  1. در این حالت شما می توانید هم از آب و هم از مواد حلال استفاده کنید.
  2. این نوع تگ در میان مبلمان بسیار نادر است
 • اگر برگه راهنمایی وجود نداشت چظور؟

  1. در این صورت با حاتساط عمل کنید. برای اینکه مطمان باشید که تکنیکی که استفاده می کنید باعث ایجاد لکه بیشتر روی مبلمان نخواهد شد. حتما یکبار آن را در جایی که دیده نمی شود تست کنید.

 

خدمات قالیشویی در فرحزاد

برای دریافت خدمات قالیشویی در فرحزاد می توانید از امکانات قالیشویی رز در این منطقه استفاده کنید. فرحزاد در منطقه 2 تهران قرار دارد. این منطقه یکی از مناطق اعیان نشین تهران به حساب می آید.

غبارگیری فرش عمل بسیار مهمی است که باید حتما قبل از هر بار شستشوی فرش انجام گیرد

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، ذرات ريز غبار به راحتی در هوا معلق می مانند و با کمک جریان هوا به این طرف و آن طرف حرکت می کنند.

گرد و غبار موجود در فرش را باید حتما خارج کرد

این ذرات در صورت جذب توسط هر چیزی از جمله فرش، سطح آن را کدر می کنند.

این ذرات حتی می توانند در اثر تردد روی فرش، به اعماق آن نفوذ کرده و لايه اي نازك را در داخل پرزهاي فرش ایجاد کنند. به دلیل اینکه گرد و غبار، جذب کننده خوبی برای رطوبت است، با جذب رطوبت در فرش، منجر به ایجاد لکه های در سطح آن می شوند. لکه هایی که گاه آنقدر عمیق اند که رنگ فرش را بطور کامل تغییر می دهند و حتی موجب ایجاد پوسیدگی در آن می شوند. علاوه بر اینها، مکان های مناسبی برای رشد و تکثیر انواع حشرات از جمله بید درون فرش ایجاد می کنند.

روش های از بین بردن گرد و غبار در قالیشویی

روش های مختلفی برای از بین بردن گرد و غبار از سطح فرش وجود دارند. تمیز کردن فرش با جارو برقی یکی مهم ترین روش های مقابله با گرد و غبار سطحی فرش است، اما برای زدودن گرد و غبار از اعماق فرش این روش پاسخگو نخواهد بود. همچنین هرگز استفاده از جارو های با توان بالا و جاروهای با قسمت های چرخنده توصیه نمی شود. زیرا این نوع جارو کردن علاوه بر به هم زدن طرح و نقش پرز های فرش، به مرور موجب کنده شدن آنها می شود. توصيه مي شود هر هفته يكبار پشت فرش نيز جارو شود چون اين عمل گرد و خاك را که در پشت فرش رخنه نموده اند، می زداید.  

در غبارگيري قالي و قاليچه ها هيچ گاه مانند پتو و ملافه روزانه آنها را تكان نداده و از پنجره و بالكن آويزان نكنيد . چون تكان دادن روزانه آن ها سبب شل شدن تدريجي گره ها و كنده شدن آنها از جسم فرش مي شود ( شدت خسارت بيشتر در محيط جانبي فرش بروز مي كند) و هم چنين آويزان كردن قالي و قاليچه ها علاوه بر آن كه آن ها را در معرض نزولات آسماني قرار مي دهد موجب آن مي گردد كه رنگ اين دست بافت ها نيز در اثر اشعه آفتاب به شدت تغيير نمايد.

پیشنهاد مطالعه: چگونه لکه چای را پاک کنیم؟

به دلیل اینکه گرد و غبار می توانند به اعماق فرش نفوذ کنند، توصیه می شود قبل از انجام فرآیندهای مربوط به شستشوی فرش، حتماً با استفاده از روش های مختلف غبارگیری، گرد و غبار را از فرش بزدایید. چنانچه از این مرحله صرفنظر نمایید، ذرات ریز گرد و غبار هنگام شستشو با آب تركيب شده و تشكيل لايه اي شبيه گل در اعماق تار و پود فرش مي دهند. این لایه با خشک شدن فرش محکم تر شده و در اثر کوچک ترین فشار، کشیدگی و تا خوردگی، پارگی هایی را در سطح فرش به وجود می آورد.

غبارگیری به دو طریق عمده انجام می شود:

-         غبارگيري دستی

-         غبارگیری ماشینی

روش های انجام غبارگیری:

-         فرش را به پشت روي زمين پهن كرده و با چوب به آهستگی به پشت آن ضربه مي زنند. سپس فرش را برگردانده و سطح فرش را با جاروی دستی تمیز می کنند.

-         فرش را از پشت بر روي يك شبكه توري فلزي پهن کرده و با چوب به آهستگی به پشت آن ضربه مي زنند. در اين حالت گرد و غبار از فرش خارج شده و به دلیل قرار گیری فضای خالی بين فرش و زمين امکان بازگشت ذرات گرد و غبار به فرش وجود نخواهد داشت.

-         فرش را از چهار گوشه گرفته و با حرکتی موجی در هوا تکان می دهند. این روش به دلیل کشیدگی فرش و احتمال پارگی در آن اصلاً توصیه نمی شود.

نکته: از وارد کردن ضربه های مهلک به فرش خودداری نمایید. زیرا چنانچه فرش قدیمی باشد، احتمال پارگی در آن بالا خواهد بود.

نکته: هرگز فرش را به زمین نکوبید. زیرا این عمل موجب از هم گسیختگی تار و پود آن می شود.

 

نکته: در مورد فرشهاي قديمي که احتمال پارگی در آنها بالاست توصیه می شود كه با کمک برس هاي نرم، ذرات گرد و غبار را از لابلای پرزهاي فرش بيرون آورده و سپس با جارو برقي آن را بطور کامل تمیز کنید.

قالیشویی رز در غرب تهران

قالیشویی در غرب تهران خدمات نظافتی را به مشتریان خود در مناطقی نظیر اکباتان، پونک، شهران به افرادی که به خدمات قالیشویی نیاز دارند ارائه می‌دهد.

شستشوی فرش ها و موکت ها دغدغه اصلی بانوان در نزدیکی ایام عید می باشد. با توجه به در پیش بود عید نوروز و داغ بودن بازار خانه تکانی، نکاتی را در این مطلب جمع آوری نموده ایم که جهت شستشوی انواع فرش و موکت مهم و مفید به نظر می رسند.

قالیشویی رز دارای خدمات آنلاین قالیشویی نیز هست. کافی است اگر در مناطق غربی تهران به دنبال قالیشویی آنلاین هستید از رزرو آنلاین ما استفاده کنید.

بسیاری از ما هنوز دوران کودکیمان را به خوبی به یاد می آوریم. در آن دوران، در اواخر اسفند هر سال هنوز هم سرمای یخبندان زمستان سر انگشتانمان را سوزن سوزن می‌کرد، اما با ذوق و شوق فراوان برای آب ‌بازی پاچه های شلوارمان را بالا می‌زدیم و با کاسه، قالی خیس پهن شده در کف حیاط را می شستیم. آن روزها، قالی های پهن شده در پشت بام ها، خبر از رسیدن فصل بهار می داد اما امروز با کوچک شدن فضای خانه ها، کمتر با چنین صحنه های جذابی مواجه می شویم.

روش های شستشوی سنتی علیرغم داشتن جذابیت های خاص خود، مشکلات زیادی نیز به همراه داشتند. از جمله این مشکلات می توان به مصرف بالای آب، پارگی فرش و در رفتگی ریشه ها اشاره کرد که در طی مراحل شستشوی فرش رخ می دادند. بنابراین برای جلوگیری از مشکلاتی از این دست، باید با اصول صحیح شستشوی فرش آشنایی داشته باشید. قالیشویی رز در غرب تهران در ادامه شما را با بعضی از این موارد آشنا خواهد نمود.

 

در شستشوی فرش به صورت سنتی، نکات زیر را رعایت نمایید:

 

-         در هنگام شستشوی فرش، آن را روی سطح هموار زمین قرار دهید. بهتر است زمین دارای کف سخت، سیمانی یا موزاییک باشد. اگر زمین دارای کمی شیب باشد، هنگام شستشو، جداسازی آب و کف از فرش بسیار ساده تر خواهد بود.

 

-         از جریان آب با حرارت معمولی استفاده شود.

 

-         به دلیل اینکه مواد پلاستیکی، گره ها و تار و پود فرش های ماشینی را تشکیل می دهند، در صورت استفاده از آب داغ برای شستشوی این نوع فرش ها، پس از شستشو، نرمی و لطافت خود را از دست می دهند. آب داغ همچنین موجب رنگ دادن فرش های دستباف می شود.

 

-         به هیچ وجه از شوینده های اسیدی و قلیایی برای از بین بردن لکه ها از روی سطح فرش استفاده نشود.

 

-         از ریختن آب زیاد روی فرش و غرق کردن آن در آب بپرهیزید. این کار می تواند موجب رنگ باختن فرش شده و رنگ قسمت های تیره تر را در قسمت های روشن تر ادغام کند.

نکات دیگری که می‌توان در هنگام شستشوی فرش توجه داشت

 

-         در صورتیکه متوجه رنگ دادن فرش شدید، پس از شستشو، هرگز آن را به صورت لول شده در نیاورید. زیرا به دلیل حیس بودن فرش، رنگ های بخش های مختلف آن در هم ادغام می شوند و نمای زشتی به فرش می دهند.

 

-         پس از شستشوی فرش آن را کاملاً آبگیری نموده و با پارو به آرامی آب را از پرزهای آن خارج کنید.  

 

-         پس از آبگیری فرش و از بین رفتن بخش اعظم آب فرش، فرش نیمه مرطوب را از پشت، در سایه پهن کنید تا در معرض هوا قرار گرفته و خشک شود.

 

-         هرگز فرش ها را در معرض نور مستقیم خورشید پهن نکنید. نور خورشید خیلی سریع فرش را دچار رنگ پریدگی می کند.

 

-         پس از اتمام مراحل خشک شدن فرش، با یک جاروی یا برس، آن را به سمت خواب فرش جارو یا برس بزنید تا طرح ها و نقوش فرش با قرارگیری در جای خود، زیبایی مثال زدنی فرش را به آن بازگردانند.

 

-          برای خشک کردن فرش، هیچگاه از وسایل حرارتی با حرارت بالا، مانند بخاری استفاده نکنید. زیرا این کار موجب خوابیدن پرز های فرش شده و در بعضی نقاط، سطح آن را نا هموار می کند.

 

 

صفحه1 از7

جستجو در مطالب قالیشویی