شماره ثبت قالیشویی : 0466117732    تلفن دفتر مرکزی: 02122148608 

قالیشویی رز

قالیشویی رز

مبلشویی در غرب تهران - عملیات شستشوی مبل در خانه باید حنما با ابزار پیشرفته و دستگاه های برداشت آب انجام گیرد. 

برای دانستن بهترین  روش برای مبلشویی می توانید در ادامه این مطلب همراه باشید.

  مبلمان و راحتی یکی از مواردی هستند که در خانه به راحتی کثیف می شوند. انواع لکه نظیر لکه‌های چربی و مواد غذایی از مهمترین لکه‌هایی هستند که ظاهر مبلمان را تهدید می‌کنند.

همیشه می‌توان با رعایت نکاتی در خانه مبلمان را تمیز نمود. ابتدا باید با استفاده جارو برقی تمام مبل و راحتی را جارو کرد. در نهایت باید با استفاده مواد شوینده محل را شستشو داد.

نکته‌ای که در این مرحله وجود دارد خیس شدن مبل است. در صورت خیس شدن مبل می تواند با استفاده از جاروبرقی‌های جاذب آب مبل را خشک کرد. اما معمولا در خانه‌ها جارو برقی تر وجود ندارد. بنابراین عاقلانه‌ترین کار این است که مبلمان حتما توسط سرویس و خدمات شستشوی مبلمان شسته  نظیر مبلشویی قالیشویی رز استفاده نمود.

روش صحیح شستشوی مبل:

برای شستشوی مبل همیشه به جتس و ساختار مبل خود توجه داشته باشید. شستشوی مبلهای چرمی با مبلهای پارچه ای متفاوت است. اینکه مبل از چوب سخته شده باشد یا آهن نیز از نظر شستشو اهمیت ویژه ای دارد.

سرویس مبلشویی در غرب تهران

سرویس شست و شوی مبلمان علاوه بر پاکیزگی به طراوت و زیبایی سرویس مبلمان کمک کرده و ضمن حفظ کیفیت مبلمان گرد و غبار آلرژی زا را از روی آن کاهش می‌دهد.  در سرویس شست و شوی مبلمان با استفاده از مواد شوینده‌‌ در تار و پود مبلمان حباب‌های کوچک و بزرگی ایجاد می‌شود و این حباب‌ها در هنگام خارج شدن توسط جارو برقی در مسیر خود کثیفی‌ها را به دام انداخته و خارج می‌کنند.

این یک روش ساده و سالم برای شست و شوی مبلمان به حساب می‌آید. بعد از پایان پروسه شما شاهد خواهید بود که رنگ و الگوی مبلمان دوباره به حالت اولیه خود بازگشته است. چرا که کثیفی و گرد وغبار می‌تواند نقش و نگار مبلمان شما را پنهان کند. بعضی افراد در اینگونه مواقع این مشکلات را با استفاده یک پارچه می‌پوشانند، در حالی که تنها چیزی که به آن نیاز دارند یک سرویس شست و شوی مبلمان حرفه‌ای است.

مزایای شستشوی مبلمان در منزل:

جالب است بدانید که استفاده از سرویس شست و شوی مبلمان حتی می‌تواند باعث بهبود هوای خانه شما گردد، چرا که با حذف گرد و غبار آلرژی زا از روی مبلمان شما احتمال آلوده شدن هوای خانه در اثر نشست و برخواست‌های متعدد از مبلمان را کاهش می‌یابد. تنها کافی است که با ما تماس بگیرید، سپس کارکنان ما در محل حاضر شده و ضمن بررسی مبلمان، بهترین گزینه را برای شست و شوی آن انتخاب می‌کنند.

نگران مواد شوینده نباشید:

وقتی شما تصمیم به استفاده از یک سرویس حرفه‌ای شست و شوی مبلمان می‌گیرید، شاید استفاده از مواد شوینده نظیر صابون و شامپوهای شیمایی شما را نگران کند و نگران اثرات زیانبار آن‌ها روی کودکان و حیوانات خانگی خود باشید. اما با استفاده از سرویس شست شوی مبلمان در قالیشویی رز، شما نیازی به نگرانی در این مورد نخواهید داشت چرا که ما از با کیفیت‌ترین مواد شوینده که اثرات زیانباری ندارند استفاده می‌کنیم و به کارکنانمان آموخته‌ایم که آخرین قطره مواد شوینده را از تار و پود مبلمان خارج کنند.

شستشوی مبلمان چرم:

حتی لوازم چرم نیز نیاز به شست و شو دارند. چرا که مبلمان چرم نیز مانند مبلمان پارچه‌ای کثیفی‌ها را به خود جذب می‌کنند، اما چرم در معرض خطر کاهش رطوبت و انعطاف پذیری نیز هست. استفاده از مواد شوینده فوری و واکس‌‌های موجود در بازار می‌تواند آسودگی موقتی را برای شما فراهم آورد، اما این مواد می‌تواند آسیب‌های جدی‌ای را در طول زمان به مبلمان چرم وارد نماید. شست شوی چرم نیاز به لوازم بخصوص دارد که ضمن شست و شوی سطحی آن به اندازه کافی و لازم به چرم رطوبت اضافه کند. بنابریان قبل از اینکه به فکر خرید مبلمان جدیدی بیوفتید بهتر است یک بار به سرویس شست و شوی مبلمان ما فکر کنید.

شرکت رز ارائه دهنده خدمات قالیشویی در الهیه است.

قالیشویی در الهیه

الهیه در منطقه 2 تهران قرار دارد و از نظر جغرافیایی به محله تجرییش، ازگل و دربند نزدیک است. در صورتی که به دنبال قالیشویی در منطقه2 هستید حتما با ما تماس بگیرید.

این شزکت از قالیشویی‌های مدرن در این محدوده است. سرویس‌های مبل شویی و موکت شویی از دیگر سرویس‌هایی است که در قالیشویی ما ارائه می‌گردد.

ما در ارائه خدمات خود اصل مشتری مداری را رعایت می‌کنیم و همواره سعی می‌کنیم در کنار ارائه خدمات با کیفیت  قیمت مناسبی را نیز ارائه دهیم.

شاید بتوان گفت اصلی ترین کاری که در ایام خانه تکانی انجام می شود، شستشوی فرش ها است. شستشوی موکت ها نیز به دلیل مشکل بودن انجام این کار، از اهمیت بسیار خاص و ویژه ای برخوردار است. در ادامه­ی این مقاله، قالیشویی رز شما را با مشکلات انجام این کار و راه حل آن یعنی خشکشویی آشنا خواهد نمود. 

این روزها علاوه بر خانه ها، شاهد بکار گیری انواع موکت ها در اماکن عمومی همچون رستوران ها، سینما ها، مساجد و ... هستیم. شستشو و نظافت به موقع کفپوش ها برای حفظ زیبایی و سلامت آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است. اما از یک طرف به دلیل چسبیده بودن موکتها به کف و از طرف دیگر به دلیل بالا بودن متراژ سالن­های ادارات، امکان شستشوی آنها در منزل فراهم نیست. همچنین بالا بودن متراژ موکت ها امکان انتقال آنها را به قالیشویی ها غیر ممکن می سازد. راه حل این کار، استفاده از خدمات قالیشویی رز در تهران است.

قالیشویی رز علاوه بر شستشوی انواع فرش های ماشینی و دستبافت، شستشوی انواع پرده، پتو، موکت را با کمک دستگاه های مدرن انجام داده و در مواقع لزوم از روش های ویژه ای برای شستشو استفاده می کند. یکی از این روش ها، خشکشویی می باشد که بدون انتقال فرش یا موکت، در محل انجام می شود. خشکشویی یکی از راه­های مؤثر در حفظ پاکیزگی فرش ها، موکت ها و مبلمان می باشد. از خدمات دیگر این شرکت قالیشویی می توان به خشکشویی مبلمان، رفوگری، لکه گیری، ریشه زنی و ... اشاره کرد. کلیه خدمات ارائه شده در محل، در صورت قابل حمل بودن وسایل، در کارخانه نیز قابل انجام می باشند. همچنین خدمات ارائه شده با کیفیت بالا و در کوتاه ترین زمان انجام می شوند. لازم به ذکر است که خشکشویی فرش ها در منزل و با استفاده از شامپوهای مخصوص این کار انجام می گیرد.

فرآیندهای شستشو توسط پرسنل با تجربه و توسط دستگاه های پیشرفته با توان بخار و خشکشویی بالا و کیفیتی برابر با شستشو در کارخانه انجام می گیرند. در کنار موارد اشاره شده، خشکشویی مبل و خوشخواب نیز در محل انجام می شود.

قالیشویی رز متخصص در شستشوی انواع فرش های ابریشمی، دستباف، ماشینی، موکت، پتو، روفرشی، مبلمان و خشکشویی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از تعرفه خدمات ارائه شده توسط این شرکت، از طریق وبسایت، به بخش "تعرفه ها" مراجعه فرمایید.

 لکه شدن فرش برای هر فردی ممکن است نگران کننده باشد. چرا که بعضی از لکه‌ها به همین راحتی‌ها از بین نمی‌روند. به همین دلیل همیشه هر لکه‌ای توجه ویژه‌ای می‌طلبد.  البته بسیاری از لکه ها را می‌تواند با مواد موجو در خانه تمیز کرد. ولی بعضی از لکه‌ها ممکن است به لکه برهای شیمیایی نیاز داشته باشند. در این مطلب قالیشویی رز قصد دارد که شما را به نحوه پاک کردن انواع لکه آشنا کند.

برای تمیز کردن لکه باید سریع باشید

بهترین کار در تمیز کردن لکه این است که همان ابتدا وارد عمل شده و لکه را تمیز کنید.

 • اگر فرش در اثر نوشیدنی خیس شده است. می‌توانید از جاروهای تر و خشک استفاده کنید تا آبی که درون فرش نفوذ کرده را جذب کنید. تا می‌توانید آن را خشک کنید و سپس آن را به دست قالیشویی‌های حرفه‌ای بسپارید. بسیاری از حسارتهای ناشی از خیس شدن فرش مثل سیل و آب گرفتگی باید توسط کارشناسان این امر بررسی و رفع گردد.
 • اگر لکه قابل پاک کردن است. باید بلافاصله توسط محلول شوینده رقیق شسته شده و سپس با آب آبکشی شود. آبکشی ضروری است تا مانع از  خشک شدن مایع شوینده در محلهای مورد نظر شود
 • استفاده از مایع ظرفشویی که در اب حل شده است می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در از بین بردن انواع لکه‌ها داشته باشد.  می‌توانید از یک حوله تمیز کنید برای برای پاک کردنلکه استفاده کنید و این حوله را روی لکه بکشید تا اینکه به طور کامل پاک شود.
 • برای لکه‌هایی که نیاز به آمونیاک دارند بهتر است که فرش ارزشمند خود را به دست یک حرفه‌ای بسپارید. قالیشویی رز در این رابطه در خدمت شما است. زیرا استفاده از مواد شوینده بسیار قوی باید با احتیاط تمام باشد تا آسیبی به فرش وارد نشود. هرگز فرش را با مواد شوینده بسیار قوی نشویید. اینکار می‌تواند به الیاف فرش آسیب جدی بزند. از بین لکه و سپردن اینکار مهم به قالیشویی رز درست ترین کاری است که شما می‌توانید انجام دهید.
 • هرگز از آب داغ برای از بین بردن لکه استفاده نکیند. شما میتوانید از ترکیب یک لیوان سرکه سفید و دو لیوان آب به همراه یک ماده شوینده مثل مایع ظرفشویی استفاده کنید. البته ارگ فرش شما پشمی نیست استفاده از آمونیاک رقیق شده نا ممکن نیست.
 • شما می‌توانید بوی بد ناشی از ادرار حیوانات خانگی را با استفاده از مقدار کمی سرکه سفید و سه برابر آن آب از بین ببرید. میتوانید مقداری شامپو فرش هم استفاده کنید. اینکار را تا وقتی که بوی بد فرش به طور کامل از بین بروم می‌توانید انجام دهید.

از یک فن برای خشک کردن استفاده کنید

هرچقدر فضای بیشتری از فرش را در معرض هوای فن قرار دهید می‌توانید سریعتر انتظار خشک شدن فرش را داشته باشید. امروزه به دلیل فضای کم امکان خشک کردن فرش با پهن کردن آن در فضای بیرون خانه وجود ندارد.

اگر به خدمات قالیشویی در گیشا نیاز داردی می‌توانید از خدمات قالیشویی رز استفاده کنید.

اگر به دنبال قالیشویی در سعادت آباد هستید میتوانید از خدمات قالیشویی رز در  منطقه 2 تهران استفاده کنید. برای اینکار می توانید با امور مشتریک قالیشویی رز تماس بگیرید.

قالیشویی در سعادت آباد

سعادت آباد در منطقه 2 تهران قرار دارد. سعادت آباد در نزدیکی  شهرک غرب یا مناطق دیگری مثل جنت آباد و یا شهر زیبا قرار دارد. در صورتی در یکی از این مناطق به دنبال قالیشویی هستید با ما حتما تماس بگیرید.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی در حال واکس کردن کفشهای خود باشید مقداری از واکس به لباس و فرش یا موکت شما برخورد کند و باعث لکه شدن آن شود. در این صورت شما حتما شما نیاز به پاک کردن این لکه ها از روی فرش خود خواهید داشت. متخصصین لکه برداری در قالیشویی رزر آماده خدمت گذاری به همشهریان تهرانی در زمینه انواع لکه برداری هستند. در صورتی که به دنبال نحوه تمیز کردن لکه واکس هستید. ادامه مطلب را مطالع فرمایید. 

تمیز کردن لکه واکس

در گذشته با نحوه تمیز کردن لکه جوهر در خدمت شما بوده‌ایم. اینبار با نحوه تمیز کردن لکه واکس در خدمت شما هستیم.

روش اول

یکی از معروف‌ترین راهکارها و شاید بهترین آنها این است که مقداری یخ را روی لکه قرار دهید. بعد از چند دقیقه واکس سفت می‌شود . باعث می‌شود که این واکس سفت شده راحتتر از فرش  جدا شود. کافی است مقداری یخ را از فریزر یخچال خود برداشته و درون یک پلاستیک قرار دهید. اینکار مانع خیس شدن فرش می‌شود. اجازه دهید که برای حدودا 10 دقیقه واکس کاملا سرد شده و ببندد. اکنون می‌توانید با استفاده سر کند یک چاقو واکس سفت شده را از فرش جدا نمایید. اینکار را تا آنجا ادامه دهید تا بتوانید تمام واکس را از فرش جدا کنید. اگر هنوز چیزی از واکس در فرش باقی مانده باشد. میتوانید با استفاده از الکل سفید آن را پاک کنید.

روش دوم

یکی دیگر از روشهای تمیز کردن لکه واکس استفاده از کاغذ کاهی و اتو است. کاغذ کاهی قابل جذب بالای مواد روغنی را دارد. کافی است که تکه‌ای از کاغذ کاهی را روی فرش خود در مکانی که لکه شده قرار دهید. حال برای اینکه کاغذ کاهی بتواند لکه واکس را جذب کند باید آن را ذوب کنید. اینکار را می‌توانید با استفاده از اتو با درجه حرارت پاینن انجام دهید.

کاغذ را روی لکه قرار داده و اتو با درجه حرارت پایین را روی آن قرار دهید. و احازه دهید که واکس ذوب وشده و به کاغذ وارد شود. اگر کاغذ آغشته با روغن شد آن را با کاغذ جدید تعویض کنید.

اگر نتوانستید که با موفقیت لکه واکس را از روی فرش پاک کنید. می‌توانید با قالیشویی رز در فرحزاد تماس بگیرید. ما در اولی فرصت در خدمت شما خواهیم بود.

همیشه قبل از انتخاب هر جنس گرانقیمتی نگران این هستیم که آیا وسیله‌ای که انتخاب می‌کنیم مناسب است یا خیر. به همین جهت همیشه بیشترین دقت خود را برای انتخاب بهترین گزینه به کار میبریم. فرش یکی از گرانقیمت ترین اجناس داخل خانه است. وقتی فرشی وارد خانه می‌شود سالها طول میکشد تا جای خود را به فرش دیگری بدهد. بنابراین طبیعی است که در انتخاب فرش بخواهیم به گزینه‌ای فکر کنیم که بیشترین تطابق را بقیه عناصر خانه ما دارد. در این مطب قالیشویی رز در پونک راهنمایی را برای انتخاب فرش مناسب آماده نموده است.

بزرگی فرش به چه اندازه باشد؟

اینکه فرش به چه اندازه بزرگ باشد کاملا به این بستگی دارد چقدر فضا در اختیار دارید و بودجه شما چقدر است. اگر فرش را برای اتاق نشیمن خود می‌خواهد و بر روی آن مبلمان قرار می‌گیرد. به این نکته توجه داشته باشید که طرح فرش را مبلمان خواهد پوشاند. اما انتخاب فرشی بزرگ برای زیر مبلمان می‌تواند اتحاد خاصی را بین مبلمان و  فضای پذیرایی ایجاد کند. 

برای فضاهای کوچک نظیر راهروها می‌توان از فرشهای مناسب اینکار استفاده نمود. هرچه فرش کوچک‌تر باشد دارای قیمت مناسبتری است و می‌توان آن را راحت‌تر از مکانی به مکان دیگر انتقال داد. فرشهای کوچک را نیز میتوان برای ایجاد محیطهای کوچک در گوشه و کنار خانه نیز استفاده کرد. مثلا برای میز تلفن در یک گوشه از خانه می‌توانید از یک فرش کوچک استفاده کنید و میز تلفن خود را روی آن قرار دهید. 

رنگ فرش را چطور انتخاب کنیم؟

برای انتخاب رنگ مناسب می‌توانیم به هارمونی رنگ فرش با دیگر عناصر خانه توجه کنیم. هرچه دیوارها روشنتر باشند انتخاب فرشی تیره‌تر گزینه جذاب تری است و هرچه دیوارها تیره‌تر باشد بهتر است که فرش را روشنتر انتخاب کنیم. همچنین در صورتی که بخواهیم فرش حس معتدل‌تر و  آرامش بخشی داشته باشد. می‌توانیم از فرشی با رنگهای کال استفاده کنیم.

قالیشویی رز در پونک آماده ارائه انواع خدمات شستشوی فرش و موکت در تهران می‌باشد.

تا قبل از 5 مهر 1397 تقریبا هیچکس در ایران درباره نام تورقوز آباد اطلاعاتی نداشت. اما در همین تاریخ بود که بنیامین نتانیاهو ادعای عجیب و شاید بیشتر خنده دار را مطرح نمود. او در ادعایش کفته بود که یک انبار قالیشویی در تورقوزآباد به عنوان انبرا هسته‌ای توسط ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد. این درحالی بود که بسیاری از ایرانیان حتی روحشان از وجود چنین انباری اطلاع نداشت.  بنابراین  برای خیلی از ایرانیان چنین ادعایی مضحک و بی معنی بود.

تقریبا بعد از 6 ماه از تاریخ این ادعا اکنون بار دیگر نام تورقوز آباد را می‌توان در میان نام‌های خبرهای مختلفی که درباره ایران مطرح می‌شود یافت. زیرا اکنون خبرگذاری رویتر به نقل از منابع آگاه ادعا نموده است که بازرسان آژانس انرژي هسته‌ای از این مکان بازدید نموده‌اند تا مقدمه‌ای باشد بر درخشیدن نان تورقوزآباد در زبان مردم جهان. مقامات ایرانی نیز این اقدام را متناسب با همکاری خود با آژانس دانسته و ادعا نمودند که چیزی برای پنهان کردند ندارند و درهای ایران همواره برای بازرسان هسته‌ای باز است.

قالیشویی رز از قالیشویی‌های مطرح تهران است. شما می‌توانید از طریق این سایت به اخبار مرتبط با قالیشویی و فرش یا موکت دست بیابید.

نکته اول: موکت پشمی و موکت با الیاف مصنوعی

موکت پشمی معمولا یک انتخاب لوکس در نظر گرفته می‌شود. اِما علیرضا، متخصص شرکت قالیشویی رز در کوهسار این باره می‌گوید:

«الیاف طبیعی و مقاوم پشم مزیت عایق‌کاری (kitchen mats) را فراهم می‌کنند و نگهداری آنها بسیار آسان است.» «پشم همچنین  دوام بالایی دارد و در برابر آتش مقاوم است.»

با این وجود، موکت‌های ساخته شده از الیاف مصنوعی در سال‌های اخیر به طور قابل توجه‌ای هم از نظر ظاهر و هم انتقال احساس در زیر پا پیشرفت کرده‌اند و قیمت مناسبی هم دارند. به گفته علیرضا، متخصص شرکت قالیشویی رز در کوهسار، موکت‌های الیاف مصنوعی بطور کلی در مقایسه با تولیدات پشمی بصرفه‌تر هستند و مقاومت بیشتری در برابر لکه دارند، از این رو برای خانواده‌ها با حیوانات خانگی و قسمت‌های پر رفت و آمد مناسب‌ترند.

نکته دوم: احساس زیر پا

برای دانستن اینکه چطور انواع مختلف موکت در زیر پا احساس می‌شود، از فروشنده بخواهید در صورت امکان با پای برهنه روی نمونه‌ای از آن در سالن نمایشگاه راه بروید - اگر شما و اعضای خانواده دوست دارید کف زمین لم بدهید و بازی کنید یا تلویزیون تماشا کنید، یک موکت راحت برای کف مناسب شما است. یک موکت ضخیم و مخمل یا پرز غیر حلقه‌ای در مقایسه با موکتی با پرز و کرک حلقه‌ای احساس نرم‌تری را منتقل می‌کند و بطور کلی پشم در مقایسه با نایلون راحت‌تر است.

گزینه دیگر موکت با دوام سیسال (sisal) است که از گیاه آگاو (agave) ساخته می‌شود و در زیر پا احساسی مقاوم اما غیر زمخت را منتقل می‌سازد. به گفته اِما، سیسال در سبک‌های ساحلی، محلی و اسکاندیناوی کارایی خوبی دارد. موکت سیسال به اتاق نشیمن، راه‌‌رو و اتاق خواب ظاهری زیبا می‌بخشد اما برای قسمت‌های نمناک مانند آشپزخانه و حمام از آنجایی که رطوبت می‌تواند باعث جمع شدن الیاف طبیعی می‌شود مناسب نیست.

برای یک انتخاب لوکس، سیسال خالص با پشم لطیف نیوزلندی در مراکز خرید کف‌پوش طبیعی موجود است. یا اگر می‌خواهید ظاهر سیسال را با احساس پشم تجربه کنید، می‌توانید از مجموعه فار نورث پشم گایا ساخت شرکت کارپت کورت استفاده کنید. 

نکته سوم: ترکیبات رنگ

روزهایی که طراحی داخلی تابع قوانین خشک بود گذشته است، با این وجود راهنماهایی هنوز در این زمینه وجود دارد. زمانی که یک اتاق کوچک را موکت‌کاری می‌کنید در صورت امکان به دنبال رنگ‌های سبک‌تر باشید تا اتاق احساس کوچک بودن و گرفتگی را القا نکند و در استفاده از لوازم جسورانه عمل کنید.

 

قالیشویی در قلهک

با تماس با قالیشویی رز در نزدیکی منطقه قلهک می‌توانید از خدمات قالیشویی رز در قلهک استفاده نمایید. 

قبل از انتخاب هر وسیله‌ای باید بدانید آن وسیه چه کاربردی دارد و کجا قرار است که قرار بگیرد. موکت هم از این قاعده استثنا نیست و باید قبل از هر چیز مشخص شود که این موکت در چه نوری قرار می‌گیرد، آیا این نور طبیعی است؟ آیا حیوانات و کودکان روی آن بازی می‌کنند؟ اگر بازی می کنند بهتر است موکت نرمی انتخاب کنیم؟ آیا رفت و آمد روی آن زیاد است؟ در این مطلب که توسط قالیشویی رز در قلهک تهیه شده است می‌توانید با مفایهم موکت آشنا شده و انتخاب بهتری داشته باشید.

تعریف پرز موکت

موکت با پرز پیچیده ظاهری همیشه تازه دارد و از آنجایی که احتمال کمتری برای گیر کردند پنجه‌ها در آنها وجود دارد، انتخاب خوبی برای خانواده‌ها با حیوانات خانگی است. الیاف بهم پیچیده در این نوع موکت به پرزها اجازه قرار گرفتن در جهات مختلف را می‌دهد که به آن ظاهری بافته شد می‌بخشد.

موکت‌‌های مقاوم با پرز حلقه‌ای برخلاف انواع دیگر جای پا را به راحتی به خود نمی‌گیرند. پرز موکت در حقیقیت یک حلقه را تشکیل می‌دهد که از لایه زیرین تا جایی که ممکن است بالا می‌آید و پس از تشکیل یک حلقه به زیر برمی‌گردد.

موکت‌های مخمل در زیر پا نرم هستند، از این رو برای اتاق خواب و قسمت‌های کم رفت و آمد مناسب‌ترند. حالت مخملی از طریق برش حلقه‌ها و سپس تراش دادن نوک آنها ایجاد می‌شود. «سایه‌دارشدن معکوس پرز» وقتی اتفاق می‌افتد که رنگ موکت بخاطر راه رفتن یا جاروبرقی زدن تغییر می‌کند.

موکت‌های بافته شده (بافت سخت) جدید از حلقه‌ها یا الیاف بریده شده‌ با ارتفاع متفاوت تشکیل شده‌اند تا سبک بافته شده‌ای را ایجاد کنند. این نوع موکت شامل بافت تخت، حلقه‌ها با برش هم سطح، برش خورده و نخورده و حلقه‌های کوتاه و بلند می‌شود.

نکاتی برای خرید موکت

 

 1. یک نمونه نسبتا بزرگ از هر موکتی که قصد خریدش را دارید به خانه ببرید.
 2. رنگ موکت ممکن است بر خلاف فروشگاه، در خانه آنقدر جذاب نباشد.
 3. بافت سطح آن را در زیر پا احساس کنید. نمونه‌ها را در اتاق‌های مورد نظر بگذارید و با پای برهنه روی آنها راه بروید.
 4. همچنین در مورد استفاده از آنها به عنوان پادری یا کفش‌پوش آشپزخانه سوال کنید.
 5. آیا می‌خواهید برای پلکان جدید خود موکت بگیرید؟ برای بعضی، پلکان‌های چوبی لغزنده است و برخی دیگر ممکن است تعادل خود را روی پلکان‌‍‌های موکت شده از دست بدهند. اگر امکانش هست، به خانه‌ دوستان خود با پلکان موکت شده بروید و راه رفتن روی آن را تجربه کنید. همچنین عامل صدا یا پلکان‌های موکت نشده و سهولت تمیز کردن را در نظر داشته باشید - جارو برقی زدن موکت روی پله‌ها ممکن است کمی سخت باشد.

 همواره وقتی سخن از چیدمان اتاق نهارخوری است، بودجه برای بهتر شدن اتاقتان حرف اول را می‌زند، اما با این حال با چند تکنیک ساده می‌توان اتاق نهار خوری را زیباتر جلوه داد. متخصصین قالیشویی رز در شهرک فجر در این رابطه مطلبی را برای شما فراهم کرده‌اند. 

استفاده از قالیچه

قالیچه­‌ها در سرتاسر جهان همواره جزوی از دکوراسیون منزل (چه کلاسیک و چه معاصر) بوده­اند. امروزه می­دانیم که آوردن قالیچه به اتاق نهارخوری چیزی از ارزش­های آن کم نکرده و می­تواند در کنار میز نهارخوری طرحی از رنگ­ها و نقش­ها رقم بزند. در این اتاق از یک قالیچه­ با طرح مراکشی استفاده شده که با چیدمان ضربدری صندلی­های نهارخوری درهم آمیخته و فضا را مجلل نموده است. بعضی از افراد از کثیفی‌های متعددی که ممکن است برای فرش یا قالیچه‌ای که در اتاق نهارخوری است پیش بیاید نگران هستند. در این رابطه همواره قالیشویی رز در شهرک فجر با سابقه‌ای طولانی در زمینه شستشوی فرش، موکت و قالیچه در خدمت شماست.

جستجو در مطالب قالیشویی