قالیشویی رز: امروزه فرش‌ها در طرح و نقش‌های بسیار زیبایی به بازار عرضه می‌شوند. بسیاری از مردم با توجه به زیبایی فرشهای با طرح و رنگ متفاوت ترجیح می‌دهند تا از این نوع در منازلشان استفاده کنند. بسیاری از این کالاهای گستردنی در طرح و نقش خود دارای نقوشی با رنگ‌های روشن مانند سفید هستند. عمدتاً قسمت‌های روشن آن زودتر از بقیه قسمت‌ها آلودگی‌ها را نشان می‌دهند. یکی از مشکلات فرش‌های با رنگ روشن این است که در صورت وجود لکه‌ای حتی کوچک بر روی آن‌ها، بخشی که لکه در آن وجود دارد بیشتر نمود پیدا خواهد کرد. قبلاً نحوه از بین بردن لکه روغن از روی فرش را در قسمت مقالات وب‌سایت ما آموختید.
بطور قطع می‌توان گفت برای هر یک از بانوان حداقل یک بار ریختن لاک ناخن بر روی فرش اتفاق افتاده است. معمولاً وقتی چنین اتفاقی رخ می‌دهد، بلافاصله افراد حاضر در محل سعی می‌کنند تا با یک دستمال معمولی اثر لک را از بین ببرند، اما اتفاقی که در نهایت رخ می‌دهد خلاف این موضوع را نشان می‌دهد!
مواد و روش‌های گوناگونی برای پاک کردن لاک ناخن از روی فرش وجود دارد و باید با توجه به نوع و میزان لکه‌ی موجود، از مواد مناسب استفاده کرد. از بین بردن لکه لاک ناخن به دلیل چسبندگی بالای این ماده، عملی بسیار زمان‌بر است و اگر به درستی انجام نشود می‌تواند اثراتی معکوس روی فرش باقی بگذارد.

  • برای از بین بردن اثرات این نوع لکه، اجازه ندهید تا لاک خشک شود؛ باید تا زمانی که لاک تازه است اقدام به برطرف نمودن آن نمایید.
  • به همین جهت باید مکان ایجاد لک را کمی مرطوب کنید.
  •  سپس با استفاده از پارچه‌ای تمیز، تا جایی که ممکن است اثرات لاک را به آرامی از روی فرش بردارید.
  •  در صورتی که قسمتی از محل ایجاد لک در حال خشک شدن بود، سریعاً آن را مرطوب کنید. همچنین می توانید از الکل یا اسپری مو برای پاک کردن اثرات لک لاک ناخن بهره بگیرید.
  •  به علاوه در صورتی که اثرات لک روی قسمت‌های سفید فرش باشد، می‌توانید از آب اکسیژنه نیز به منظور برطرف کردن کامل لکه‌های ایجادشده استفاده کنید.
  •  اگر این کارها موجب پاک شدن اثر لک از روی فرش شدند، می‌توانید این فرایندها را تا از بین رفتن کامل اثرات لک ادامه دهید.

    نکته بسیار مهم این است که استون ماده‌ای شیمیایی است و در صورت استفاده از آن برای از بین بردن اثرات لاک ناخن، ممکن است سبب از بین رفتن قسمت‌هایی از رنگ و طرح فرش شوید. به یاد داشته باشید که برای از بین بردن رد لاک ناخن به هیچ وجه نباید از یک ماده‌ی شیمیایی به مقدار زیاد استفاده کنید زیرا استفاده بیش از حد از یک ماده‌ی شیمیایی می‌تواند به بافت فرش آسیب زده و موجب خسارت شود. بنابراین توصیه می‌شود در صورت وجود هرگونه لکه در فرش بلافاصله فرش خود را به قالیشویی رز بسپارید. زیرا شستشو و از بین بردن لکه ها در این شرکت توسط افرادی محرفه‌ای انجام می‌شود و پاکیزگی فرش شما تضمین می‌شود.

ویدئو: جشنامه