موکت‌ها با رنگ‌های متنوع مناسب برای انواع مختلف کاربری و اشکال کاملاً گوناگون وجود دارند. برای آشنایی بیشتر با انواع موکت و انتخاب موکت مناسب، مطلبی را برای شما گردآوری کرده‌اند.

موکت‌ها با رنگ‌های متنوع مناسب برای انواع مختلف کاربری و اشکال کاملاً گوناگون وجود دارند. موکت‌ها از نظر نوع پرز به چندین دسته مختلف تقسیم می‌شوند که می‌تواند بسته به احساسی که به کف پا می‌دهند متفاوت باشند. در این رابطه با ما همراه باشید.

موکت با پُرز مخملی
بخاطر احساس نرمی زیر پا بسیار محبوب بوده، اما پهن شده و جای پاخوردگی و جاروبرقی را نشان داده که باعث آشفتگی در اتاق‌هایی با نقشه کف باز می‌شود.

موکت با پُرز پیچ خورده
شبیه مخمل بوده و به راحتی پهن شده و نرم بوده ولی به سختی صاف شده و به دلیل پیچ خوردگی پُرزهایش به سمت بالا اثرات پاخوردگی کمتری را نشان می‌دهد.

موکت با پُرز حلقوی
چون پرُزها به صورت شکل U برعکس هستند کمتر صاف شده و شکل یکنواختی دارد. نوع سیزال با فیبرهای حلقوی یکنواخت مدل عامه پسند این نوع می‌باشد.

گره‌دار مضرس
مخلوطی از دو نوع الگو و طراحی مختلف می‌باشد. برای اتاقی تنگ به شکل دایره از موکت بدون جهت گره‌دار مضرس انتخاب شود.

فرش کردن
اگر اجاره‌نشین هستید و نمی‌توانید طبقه خود را تغییر دهید، مؤثرترین راه برای تبدیل فضا و عایق‌سازی پهن کردن یک قالی است. آنها نرم بوده و به فضای داخلی منزل شما شکل داده و خواص آگوستیک داشته که اتاق را ساکت‌تر، جذاب‌تر و راحت‌تر نگه می‌دارد.

قالیشویی خوب نزدیک حکیمیه تهران

در اینجا چند نکته برای خرید قالی جدید ذکر می‌کنیم.
به نظر متخصصین قالیشویی رز در حکیمیه اندازه قالی با اندازه اتاق ارتباط مستقیم دارد. در هنگام نشستن روی مبل و یا وقتی از تخت خواب بلند می‌شوید قالی زیر پاهایتان قرار دارد. اگر اجاره‌نشین هستید انداختن قالی کوچکتر از اتاق، خوب جواب می‌دهد. دلیل آن تغییر موقعیت آسان قالی در هنگام جابجایی به فضای مختلف است. از لحاظ سبک به رنگ کارهای هنری، کوسن‌ها و بالشتک‌ها و لوازم منزل نگاه کرده و ببینید کدام طراحی و رنگ قالی بیشتر مناسب فضای منزل شماست.