شماره ثبت قالیشویی : 0466117732    تلفن دفتر مرکزی: 02122148608 

مقالات

شاید بتوان گفت اصلی ترین کاری که در ایام خانه تکانی انجام می شود، شستشوی فرش ها است. شستشوی موکت ها نیز به دلیل مشکل بودن انجام این کار، از اهمیت بسیار خاص و ویژه ای برخوردار است. در ادامه­ی این مقاله، قالیشویی رز شما را با مشکلات انجام این کار و راه حل آن یعنی خشکشویی آشنا خواهد نمود. 

این روزها علاوه بر خانه ها، شاهد بکار گیری انواع موکت ها در اماکن عمومی همچون رستوران ها، سینما ها، مساجد و ... هستیم. شستشو و نظافت به موقع کفپوش ها برای حفظ زیبایی و سلامت آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است. اما از یک طرف به دلیل چسبیده بودن موکتها به کف و از طرف دیگر به دلیل بالا بودن متراژ سالن­های ادارات، امکان شستشوی آنها در منزل فراهم نیست. همچنین بالا بودن متراژ موکت ها امکان انتقال آنها را به قالیشویی ها غیر ممکن می سازد. راه حل این کار، استفاده از خدمات قالیشویی رز در تهران است.

قالیشویی رز علاوه بر شستشوی انواع فرش های ماشینی و دستبافت، شستشوی انواع پرده، پتو، موکت را با کمک دستگاه های مدرن انجام داده و در مواقع لزوم از روش های ویژه ای برای شستشو استفاده می کند. یکی از این روش ها، خشکشویی می باشد که بدون انتقال فرش یا موکت، در محل انجام می شود. خشکشویی یکی از راه­های مؤثر در حفظ پاکیزگی فرش ها، موکت ها و مبلمان می باشد. از خدمات دیگر این شرکت قالیشویی می توان به خشکشویی مبلمان، رفوگری، لکه گیری، ریشه زنی و ... اشاره کرد. کلیه خدمات ارائه شده در محل، در صورت قابل حمل بودن وسایل، در کارخانه نیز قابل انجام می باشند. همچنین خدمات ارائه شده با کیفیت بالا و در کوتاه ترین زمان انجام می شوند. لازم به ذکر است که خشکشویی فرش ها در منزل و با استفاده از شامپوهای مخصوص این کار انجام می گیرد.

فرآیندهای شستشو توسط پرسنل با تجربه و توسط دستگاه های پیشرفته با توان بخار و خشکشویی بالا و کیفیتی برابر با شستشو در کارخانه انجام می گیرند. در کنار موارد اشاره شده، خشکشویی مبل و خوشخواب نیز در محل انجام می شود.

قالیشویی رز متخصص در شستشوی انواع فرش های ابریشمی، دستباف، ماشینی، موکت، پتو، روفرشی، مبلمان و خشکشویی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از تعرفه خدمات ارائه شده توسط این شرکت، از طریق وبسایت، به بخش "تعرفه ها" مراجعه فرمایید.

 لکه شدن فرش برای هر فردی ممکن است نگران کننده باشد. چرا که بعضی از لکه‌ها به همین راحتی‌ها از بین نمی‌روند. به همین دلیل همیشه هر لکه‌ای توجه ویژه‌ای می‌طلبد.  البته بسیاری از لکه ها را می‌تواند با مواد موجو در خانه تمیز کرد. ولی بعضی از لکه‌ها ممکن است به لکه برهای شیمیایی نیاز داشته باشند. در این مطلب قالیشویی رز قصد دارد که شما را به نحوه پاک کردن انواع لکه آشنا کند.

برای تمیز کردن لکه باید سریع باشید

بهترین کار در تمیز کردن لکه این است که همان ابتدا وارد عمل شده و لکه را تمیز کنید.

  • اگر فرش در اثر نوشیدنی خیس شده است. می‌توانید از جاروهای تر و خشک استفاده کنید تا آبی که درون فرش نفوذ کرده را جذب کنید. تا می‌توانید آن را خشک کنید و سپس آن را به دست قالیشویی‌های حرفه‌ای بسپارید. بسیاری از حسارتهای ناشی از خیس شدن فرش مثل سیل و آب گرفتگی باید توسط کارشناسان این امر بررسی و رفع گردد.
  • اگر لکه قابل پاک کردن است. باید بلافاصله توسط محلول شوینده رقیق شسته شده و سپس با آب آبکشی شود. آبکشی ضروری است تا مانع از  خشک شدن مایع شوینده در محلهای مورد نظر شود
  • استفاده از مایع ظرفشویی که در اب حل شده است می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در از بین بردن انواع لکه‌ها داشته باشد.  می‌توانید از یک حوله تمیز کنید برای برای پاک کردنلکه استفاده کنید و این حوله را روی لکه بکشید تا اینکه به طور کامل پاک شود.
  • برای لکه‌هایی که نیاز به آمونیاک دارند بهتر است که فرش ارزشمند خود را به دست یک حرفه‌ای بسپارید. قالیشویی رز در این رابطه در خدمت شما است. زیرا استفاده از مواد شوینده بسیار قوی باید با احتیاط تمام باشد تا آسیبی به فرش وارد نشود. هرگز فرش را با مواد شوینده بسیار قوی نشویید. اینکار می‌تواند به الیاف فرش آسیب جدی بزند. از بین لکه و سپردن اینکار مهم به قالیشویی رز درست ترین کاری است که شما می‌توانید انجام دهید.
  • هرگز از آب داغ برای از بین بردن لکه استفاده نکیند. شما میتوانید از ترکیب یک لیوان سرکه سفید و دو لیوان آب به همراه یک ماده شوینده مثل مایع ظرفشویی استفاده کنید. البته ارگ فرش شما پشمی نیست استفاده از آمونیاک رقیق شده نا ممکن نیست.
  • شما می‌توانید بوی بد ناشی از ادرار حیوانات خانگی را با استفاده از مقدار کمی سرکه سفید و سه برابر آن آب از بین ببرید. میتوانید مقداری شامپو فرش هم استفاده کنید. اینکار را تا وقتی که بوی بد فرش به طور کامل از بین بروم می‌توانید انجام دهید.

از یک فن برای خشک کردن استفاده کنید

هرچقدر فضای بیشتری از فرش را در معرض هوای فن قرار دهید می‌توانید سریعتر انتظار خشک شدن فرش را داشته باشید. امروزه به دلیل فضای کم امکان خشک کردن فرش با پهن کردن آن در فضای بیرون خانه وجود ندارد.

اگر به خدمات قالیشویی در گیشا نیاز داردی می‌توانید از خدمات قالیشویی رز استفاده کنید.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی در حال واکس کردن کفشهای خود باشید مقداری از واکس به لباس و فرش یا موکت شما برخورد کند و باعث لکه شدن آن شود. در این صورت شما حتما شما نیاز به پاک کردن این لکه ها از روی فرش خود خواهید داشت. متخصصین لکه برداری در قالیشویی رزر آماده خدمت گذاری به همشهریان تهرانی در زمینه انواع لکه برداری هستند. در صورتی که به دنبال نحوه تمیز کردن لکه واکس هستید. ادامه مطلب را مطالع فرمایید. 

تمیز کردن لکه واکس

در گذشته با نحوه تمیز کردن لکه جوهر در خدمت شما بوده‌ایم. اینبار با نحوه تمیز کردن لکه واکس در خدمت شما هستیم.

روش اول

یکی از معروف‌ترین راهکارها و شاید بهترین آنها این است که مقداری یخ را روی لکه قرار دهید. بعد از چند دقیقه واکس سفت می‌شود . باعث می‌شود که این واکس سفت شده راحتتر از فرش  جدا شود. کافی است مقداری یخ را از فریزر یخچال خود برداشته و درون یک پلاستیک قرار دهید. اینکار مانع خیس شدن فرش می‌شود. اجازه دهید که برای حدودا 10 دقیقه واکس کاملا سرد شده و ببندد. اکنون می‌توانید با استفاده سر کند یک چاقو واکس سفت شده را از فرش جدا نمایید. اینکار را تا آنجا ادامه دهید تا بتوانید تمام واکس را از فرش جدا کنید. اگر هنوز چیزی از واکس در فرش باقی مانده باشد. میتوانید با استفاده از الکل سفید آن را پاک کنید.

روش دوم

یکی دیگر از روشهای تمیز کردن لکه واکس استفاده از کاغذ کاهی و اتو است. کاغذ کاهی قابل جذب بالای مواد روغنی را دارد. کافی است که تکه‌ای از کاغذ کاهی را روی فرش خود در مکانی که لکه شده قرار دهید. حال برای اینکه کاغذ کاهی بتواند لکه واکس را جذب کند باید آن را ذوب کنید. اینکار را می‌توانید با استفاده از اتو با درجه حرارت پاینن انجام دهید.

کاغذ را روی لکه قرار داده و اتو با درجه حرارت پایین را روی آن قرار دهید. و احازه دهید که واکس ذوب وشده و به کاغذ وارد شود. اگر کاغذ آغشته با روغن شد آن را با کاغذ جدید تعویض کنید.

اگر نتوانستید که با موفقیت لکه واکس را از روی فرش پاک کنید. می‌توانید با قالیشویی رز در فرحزاد تماس بگیرید. ما در اولی فرصت در خدمت شما خواهیم بود.

جستجو در مطالب قالیشویی