ریختن لاک بر روی فرش، معمولاً لکه‌هایی را به وجود می‌آورد که از بین بردن آن‌ها بسیار مشکل است. زیرا این ماده علاوه بر داشتن رنگ، چسبناک نیز هست. برای از بین بردن لکه لاک می‌توانید با مشاورین یک شرکت معتبر تماس بگیرید تا لکه برداری از روی فرشتان به بهترین شکل ممکن و بدون ایجاد هیچ‌گونه خسارتی انجام گیرد.

ممکن است در اثر حواس‌پرتی یا سهل‌انگاری، با برخورد دست به شیشه‌ی لاک، لکه‌های رنگی متعددی روی فرش ایجاد کنید. بطور مثال، کودکان خردسال عمدتاً علاقه‌ی زیادی به استفاده از انواع رنگ‌ها دارند و گاهی اوقات با ماژیک و لاک شاهکارهای هنری خود را بر روی فرش ترسیم می‌کنند! در خانه‌هایی که در آن‌ها کودکان خردسال وجود داشته باشند، احتمال وجود این لکه‌ها نیز بر روی فرش‌ها زیادتر است.
قطرات لاک روی فرش، آثار بسیار مخربی روی طرح‌ها و تار و پود فرش ایجاد می‌کنند. قطرات لاک می‌توانند با نفوذ در بافت فرش، تار و پود آن را به هم بچسباند و بطور کلی طرح و نقش محدوده‌ای از فرش را نابود کند. برای پاك كردن لاك از روي فرش، راه‌های زیادی معرفی شده‌اند، اما بسیاری از آن‌ها در صورت انجام توسط افراد مبتدی به نتیجه‌ی مطلوبی منتهی نخواهند شد. از جمله این روش‌ها این است که در صورتی که فرش دارای رنگ‌های روشن است می‌توانید از پاک‌یکننده لاک بدون الکل استفاده کنید. همچنین اگر لاک بر روی بخش‌های تیره‌رنگ فرش ریخته شده، از اسپری مو و الکل طبی می‌توان استفاده کرد. مشکل اساسی این است که تقریباً در همه‌ی این محلول‌های پاک‌کننده، موادی به‌کار رفته که در صورت ریخته شدن روی فرش می‌توانند به آن آسیب بزنند و رنگ قسمت‌هایی از فرش را در خود حل کنند. بنابراین بهتر است هنگام استفاده از این محلول‌ها، آن‌ها را بر روی قسمتی از گوشه‌های فرش امتحان کنید تا از سلامت فرش در صورت استفاده از این محلول‌ها مطمئن شوید.
بهترین کار برای تمیز کردن فرش‌ها، ارسال آن‌ها به یک کارخانه قالیشویی است تا با کمک محلول مناسب، لکه‌های ایجاد شده از روی فرش پاک شوند. ترکیبات موجود در هر ماده، می‌تواند به سادگی به اعماق فرش راه یافته و با رنگ الیاف آن ادغام شود. این رنگ‌ها هنگامی که مدتی از ریخته شدنشان در یک مکان بگذرد به ثبات می‌رسند و پاک کردنشان مشکل می‌شود. پرسنل متخصص شرکت قالیشویی رز در مخابرات با انواع روش‌های مقابله و از بین بردن لکه ها آشنایی داشته و با بکار بردن محلول مناسب، شما را از شر این لکه‌ها خلاص می‌کنند. لازم به ذکر است که بهتر است برای جلوگیری از به ثبات رسیدن این لکه‌ها، همین حالا اقدام کنید و هرچه سریعتر با ما تماس بگیرید.