شماره ثبت قالیشویی : 0466117732    تلفن دفتر مرکزی: 02122148608 

لکه گیری فرش دستباف و ماشینی

یکی از مهم‌ترین مراحل خانه‌تکانی شستن فرش‌ها و ازبین بردن لکه های موجود در آن است. برای این کار باید از اسرار قالیشویی آگاه باشید تا بهترین روش‌ها را برای پاک کردن لکه ها از روی فرش و نگهداری از آن‌ها بکار برید. توصیه می‌شود جهت انجام عملیات لکه گیری، با یک شرکت حرفه‌ای تماس بگیرید تا متخصصین این کار، عملیات را به بهترین نحو انجام دهند. شرکت قالیشویی رز با سال‌ها سابقه درخشان در صنعت قالی شویی کشور خدمات لکه گیری فرش دستباف و ماشینی را توسط بهترین متخصصان به شهروندان عزیز تهرانی ارائه می‌دهد. پاکیزگی را از ما بخواهید!

در این صفحه با روش‌های مختلف پاک کردن انواع لکه‌ها آشنا می‌شوید. با ما همراه باشید.

استفاده از جاروی دستی برای تمیز کردن فرش‌ها گزینه‌ی بدی نیست اما گزینه‌ی بهتر، استفاده از یک جارو برقی با مکش بالاست تا تمام آلودگی‌ها را از فرش بیرون بکشد. همچنین بهتر است از جارو برقی با برس‌های دنده‌ای استفاده نکنید زیرا با گیر کردن در الیاف فرش می‌تواند آسیب‌هایی را به آن وارد کند.
ممکن است در هنگام خانه‌تکانی و یا نظافت روزانه متوجه ایجاد لکه‌هایی بر روی فرش شده باشید. برای از بین بردن هر لکه‌ای باید از روش مناسبی استفاده کنید. در ادامه چند ترفند ساده را برای از بین بردن لکه‌ها از روی فرش شرح می‌دهیم.

کارخانه قالیشویی تهران | لکه گیری فرش دستباف و ماشینی
لکه آدامس و شمع

برای از بین بردن لکه ادامس از روی فرش باید ابتدا آن را با یخ منجمد کنید تا سفت شود. سپس به آرامی با کمک قاشق یا کاردک از سطح فرش جدا کنید.

لکه جوهر
لکه شربت، شکلات و شیر
لکه خون
لکه‌های چرب
لکه شیر

انجام این کارها در منزل آنچنان سخت نیستند اما در برخی موارد ممکن است به شستشوی فرش نیاز باشد. استفاده از محلول‌های شیمیایی برای از بین بردن لکه ها، بدون داشتن تجربه بسیار خطرناک بوده و می‌تواند هزینه‌های هنگفتی را برای مالکین فرش به دنبال داشته باشد.