بطور حتم برای بسیاری از شما این سؤال مطرح شده که چرا باید فرش‌ها را در قالی شویی بشوییم؟ امکانات و تجهیزات لازم را می‌توان از بعضی از شرکت‌ها اجاره کرد. مواد شوینده را نیز می‌توان از بازار تهیه کرد. پس دیگر نیازی به خدمات این شرکت‌ها نیست!

شستشوی فرش در خانه هر چقدر هم مزیت داشته باشد اما یک عیب بزرگ دارد. این کار در خانه عمدتاً توسط افرادی غیر متخصص انجام می‌شود، در حالی که کارکنان شرکت‌های معتبر متشکل از افرادی متخصص بوده و مهارت و دانش لازم را جهت تمیز کردن انواع فرش و اثاثیه منزل در اختیار دارند و برای شستشوی هر نوع فرشی از روشی خاص برای شستشوی همان نوع فرش استفاده می‌کنند. بنابراین شستن فرش‌ها در شرکت‌های حرفه‌ای ایده مناسب‌تری به جای شستشوی آن‌ها در خانه است.

 دلایل زیادی برای شست و شوی فرش‌ها در چنین شرکت‌هایی وجود دارد. در ادامه به برخی از این دلایل اشاره می‌کنیم:
1- در دنیای مدرن امروزی، زمان حکم طلا را دارد. با توجه به نیاز بیشتر مردم به پول، زمان کافی برای شستشوی فرش‌ها در خانه وجود ندارد، زیرا در صورتی که این کار را در منزل انجام دهید، هزینه‌های آب و برق مصرفی افزایش یافته و به دلیل خسته‌کننده بودن این کار، از ادامه فعالیت روزانه باز می‌مانید. علاوه بر این، زمان زیادی را باید صرف شستن فرش‌ها نمایید.
2- نظافت فرش در شرکت‌های معتبر توسط مواد ارگانیکی انجام می‌شود که هیچ‌گونه خطری برای محیط زیست ندارند. کارشناسان متخصص این کار، حتی به دمای آب نیز توجه زیادی می‌کنند تا با استفاده از دمای مناسب، فرایند شستشو با کیفیت بالاتری انجام شود.
3- به دلیل عدم استفاده از وسایل مناسب جهت شستشو در خانه، ممکن است به فرش آسیب وارد کنید. بطور مثال استفاده از برس خشن در هنگام شستشوی فرش می‌تواند باعث ایجاد پارگی در فرش شود، در حالی که چنین مشکلاتی در شرکت‌ها هرگز رخ نخواهد داد.
4- عدم آشنایی با مواد شوینده ممکن است به تغییر رنگ قسمت‌هایی از فرش منتج شود، اما پرسنل مجرب شرکت های معتبر به دلیل داشتن آگاهی لازم جهت شستشوی فرش‌ها، از این قاعده مستثنا هستند.

قالیشویی مطمئن

با توجه به موارد اشاره شده، بهترین راه برای تمیز کردن فرش‌ها، شستشوی آنها در قالیشویی رز، بهترین قالیشویی ستارخان تهران است. در همین راستا شرکت رز با بکارگیری کارمندانی مجرب و کارآزموده و دستگاه‌هایی مجهز، آماده شست و شوی فرش‌های شما همشهریان عزیز تهرانی در ستارخان می‌باشد. متخصصان ما با انواع روش های شستشو، ترمیم، آبگیری و… آشنایی کافی دارند و بالاترین کیفیت شستشو را تضمین می‌کنند. شما می‌توانید جهت ثبت سفارش به بخش سفارش آنلاین مراجعه کرده و زمان شستشوی فرش خود را رزرو کنید.