ما در قالیشویی رز به تجربه آموخته‌ایم  زمانی که لکه‌ها بد از مدت کوتاهی بعد از شست و شو دوباره به فرش یا موکت باز می‌گردند، می‌تواند حتی باعث تعجب متخصصین این زمینه شود، چه برسد افراد عادی! در این مقاله با ما همراه باشید تا با دلایل بازگشت لکه‌ها در فرش و موکت آشنا شوید.

 

چرا لکه‌ها بعد از شست و شوی فرش دوباره باز می‌گردند؟

ما در قالیشویی رز به تجربه آموخته‌ایم که گاهی پیش می‌آید بعد از شست و شوی سطحی فرش توسط مواد شوینده، لکه پاک شده دوباره به فرش یا موکت باز می‌گردد. این پدیده زمانی که اتفاق می‌افتد، می‌تواند حتی باعث تعجب متخصصین این زمینه شود، چه برسد افراد عادی! در این مقاله با ما همراه باشید تا با دلایل بازگشت لکه‌ها در فرش و موکت آشنا شوید.

یکی از دلایل بازگشت لکه‌ها به فرش یا موکت استفاده از مواد شوینده چسبنده است. این مواد در اثر چسبندگی زیاد می‌توانند جذب کننده گرد و غبار باشند. در صورتی که بعد از شستشوی فرش، آن‌ها را کاملا آبکشی و خشک نکنید ممکن است که با این موضوع روبرو شوید.

یکی از عوامل دیگر این پدیده «اثر فیتیله‌ای» است. هنگامی که فرش را به صورت سطحی با مواد شوینده‌ای نظیر شامپو فرش می‌شویید. هرگز نمی‌توانید کثیفی‌های عمیق فرش را تمیز کنید، این کثیفی‌ها در ماده شوینده حل شده و در عمق فرش باقی می‌ماند و به مرور زمان از الیاف فرش به صورت فیتله‌ای بالا آمده و در سطح فرش پخش می‌شوند. به این ترتیب مشاهده می‌شود که سطح فرشی که پیشتر تمیز شده بود بعد از مدت کوتاهی دوباره کثیف می‌شود.

راه مقابله با این پدیده استفاده از سرویس قالیشویی رز است. ما با استفاده از تجهیزات پیشرفته و مواد شوینده بهداشتی و طبیعی نه تنها به سلامت خانه شما کمک می‌کنیم. بلکه با شستشوی عمیق، آبکشی و خشک کردن فرش با تجهیزات پیشرفته، به شما از عدم بازگشت لکه‌های فرش یا موکت اطمینان می‌دهیم.