سس گوجه، طعم‌دهنده‌ای بسیار کاربردی است که تقریباً همراه با اکثر غذاها مصرف می‌شود و به همین دلیل روی بیشتر میزهای غذاخوری وجود دارد. از این رو، احتمال اینکه سهواً با یک برخورد ساده به زمین بیفتد و روی فرش پخش شود زیاد است. مطلبی که در حال مطالعه آن هستید راهنمایی‌های لازم را جهت پاك كردن لکه سس قرمز از روی فرش بیان می‌کند.

ازبین بردن لکه سس قرمز روی فرش

خوردن وعده‌های روزانه همراه با خانواده بر روی میز غذاخوری در کنار تجارب مثبتی که به همراه دارد، ممکن است در اثر اشتباهی کوچک توسط یکی از اعضای خانواده منجر به ریختن ظرف سس گوجه بر روی فرش شود. خوشبختانه روشی برای از بین بردن لکه سس گوجه از روی فرش وجود دارد که می‌توان به کمک آن اثر لکه را بطور کامل از سطح فرش تمیز کرد. توجه داشته باشید که برای پاک کردن هر گونه لکه‌ای از روی فرش، داشتن سرعت عمل بالا، ضروری است.
بنابراین به محض مشاهده‌ی لکه، ابتدا قسمت‌های سطحی سس گوجه را با استفاده از لبه یک قاشق از سطح فرش جمع کنید و سپس یک دستمال سفید تمیز را در آب خیس کرده و لکه را تا جایی که ممکن است جذب کنید. این کار را از بیرون لکه به داخل آن انجام دهید. بعد از این مرحله، تکه‌ای لیمو ترش برداشته و روی لکه بمالید. چند دقیقه صبر کنید تا اثر این کار مشاهده شود. در نهایت مقداری آب روی فرش ریخته و در هنگام ریختن آب روی لکه، هرگز روی آن را نمالید. در انتها دستمال تمیزی را روی لکه ضربه بزنید تا آب را جذب کند.
روش دیگری که برای از بین بردن لکه‌های سس گوجه از روی فرش وجود دارد بصورت زیر است:

1- ابتدا سطح فرش را با قاشق تمیز کنید تا سس گوجه‌ای که هنوز روی سطح فرش باقیمانده جمع آوری شود.
2- مقدار کمی آب گازدار را روی لکه بریزید.
3- با استفاده از یک اسفنج تمیز، قسمت لک‌شده را به آرامی فشار دهید تا سس گوجه به اسفنج جذب شود.
4- روی لکه را با دستمال کاغذی فشار دهید تا همه‌ی مواد رنگی سس به دستمال جذب شود.
5- مقداری آب سرد را با کمی مایع ظرفشویی مخلوط کرده و با یک پارچه تمیز روی قسمت‌های لکه‌شده ضربه بزنید.
6- فرش را با آب بشویید و حوله‌ای نرم و تمیز برداشته و محل شستشو را خشک نمایید.

 

قالی شویی خوب در تهران

هنگامی که لکه‌های عمیقی روی فرش ایجاد می‌شوند، پاک کردن آن‌ها به روش‌های معمولی کارساز نخواهد بود. به همین دلیل برای تمیز کردن فرش‌ها باید با یک قالیشویی خوب تماس بگیرید. کارخانه قالیشویی رز در شادمان با ارائه خدمات شستشوی اعلای فرش در خدمت همشهریان گرامی تهرانی می‌باشد. برای رزرو زمان شستشوی فرش به بخش سفارش آنلاین مراجعه فرمایید.