روش‌های مختلفی براس شستشوی فرش و موکت وجود دارد. یکی از این روش‌ها کپسوله سازی است. در این مطلب قصد داریم به نحوه انجام شستن فرش و موکت توسط روش کپسوله سازی  و مزایای کپسوله سازی فرش بپردازیم.

در روش کپسوله سازی که توسط بسیاری از شرکت‌های مدرن امروزی ارائه می‌شود از فوم به عنوان یک ماده اصلی پایه استفاده می‌شود که پس از خشک شدن این ماده پایه به پودر تبدیل می‌شود. وقتی فوم به کار رفته برای تمیزکاری خشک می‌شود، ذرات سست شده آلودگی در الیاف فرش به فرم پودر در می‌آید و در پایان، وقتی فوم بعد از تمیزکاری خشک می‌شود این مواد  با جارو برقی یا برس برداشته می‌شوند.
در این روش، روش تمیزکاری با کپسوله سازی فوم بر روش شامپو زدن فرش پیشی گرفته است، زیرا روش کپسوله سازی فوم، آب کمتری را در طول تمیز کاری مصرف می‌کند که موجب می‌شود زمان خشک شدن در مقایسه با شامپو زدن به فرش کوتاه‌تر شود. تمیزکاری فرش به روش کپسوله سازی فوم توسط افرادی که طرفدار استفاده از محصولات دوستدار محیط زیست هستند تأیید شده است، چون بعد از تمیزکاری پسماند مواد شیمیایی در مقایسه با روش شامپو زدن کمتر است.
گرچه تمیزکاری فرش به روش کپسوله سازی نتایج خوبی را نشان داده است، این روش تمیزکاری نمی‌تواند فرش خیلی کثیف را به طور کامل تمیز کند به علت محدودیت‌های تکنولوژی که دارد.

قالی شویی سمت جنت آباد جنوبی و جنت آباد شمالی

اگر در شستن فرش یا موکت خود نیاز به یک قالیشویی معتبر دارید و ساکن غرب تهران در جنت آباد هستید، همین الان با قالیشویی رز تماس بگیرید.