این صحنه را تصور کنید در مهمانی آخر هفته‌تان مشغول شادی و نوشیدن هستید که ناگهان مقداری زغال اخته باعث رنگی شدن لباس یا فرشتان می‌شود. در این شرایط می‌توانید از متخصصین قالیشویی رز برای پاک کردن لکه کمک بگیرید.

قالیشویی خوب در مرزداران تهران

صبر کنید؛ پارچه لباستان به گونه‌ایست که حتما باید خشک شویی شود. پس باید تا تمام شدن مهمانی و رفتن به خشک شویی منتظر بمانید؟ یا راه حل سریع دیگری هم هست؟ وقتی موم شمع روی دستمال سفره چکه کرد چه می‌کنید؟ همان لحظه مشغول تمیز کردن می‌شوید یا صبر می‌کنید تا خشک شود؟ با این راه حل‌های بی‌نظیر و جادویی که به شما پیشنهاد می‌دهیم، بار دیگر که این لکه‌های اجتناب‌ناپذیر، ظاهر فرش و مبلمان و پرده و وسایل منزل شما را حین جشن‌های زمستانیتان خراب کرد نیازی به اخم و ترش‌رویی نخواهید داشت. در زیر، متخصصین ما اطلاعات محرمانه‌ای را در اختیارتان قرار می‌دهند که لوازم منزل را از کثیفی و نابودی نجات خواهد داد.

لکه: سس زغال اخته

همان لحظه

اولین قانون در مواجهه با لکه‌های چسبناک جلوگیری از پخش شدن لکه است، پس دانه‌های ذغال اخته را با یک قاشق از روی سطح جمع نمایید. شما می‌توانید از قلم‌های مخصوص پاک کردن لکه استفاده نموده و یا این راه حل ساده را امتحان کنید: به آرامی نقطه‌ی لک شده را با پارچه‌ی آغشته به آب گازدار خیس نمایید. حباب‌های گاز موجود به شکستن پیوند بین سطح و لکه کمک می‌نماید. در ادامه از آب سرد و مایع ظرفشویی استفاده کنید. دقت کنید که اگر پارچه مورد نظر فقط باید خشک‌شویی شود از قلم مخصوص استفاده نکرده و پارچه را کامل داخل شوینده قرار دهید، چرا که قلم ممکن است بر روی پارچه علامت بگذارد.

کمی بعدتر

اگر کوسن شما لک شده است، یک قاشق سرکه‌ی سفید را با یک چهارم لیوان ایزوپروپیل الکل مخلوط کرده و با اسفنج روی لکه مورد نظر بکشید. الکل به شکست لکه کمک کرده و سرکه پاک کردن آن را آسان‌تر می‌کند. اجازه دهید محلول 15 دقیقه روی لکه باقی بماند و سپس با پارچه‌ی تمیز آن را پاک نمایید. اگر پارچه‌ی لک شده‌ی شما قابلیت شستشو در ماشین را دارد، یک قاشق مایع ظرفشویی را با یک قاشق ایزوپروپیل الکل مخلوط نموده و بر روی لکه بریزید. پس از 10 دقیقه می‌توانید پارچه را با سردترین دما در ماشین لباس‌شویی بشویید. پیش از استفاده از خشک‌کن نسبت به از بین رفتن لکه اطمینان حاصل کنید، چرا که گرما باعث ماندگاری لکه خواهد شد.