فرش فانتزی نیز مانند سایر انواع فرش، زیبایی خاصی دارد و به نام فرش‌های تزئینی از آن یاد می‌شود. به دلیل ظرافت فوق‌العاده بالای این نوع فرش‌ها توصیه می‌شود که عمل شستشوی آن‌ها در قالی شویی ها و توسط افراد متخصص انجام گیرد تا هیچ خدشه‌ای به آن‌ها وارد نشود. در این مطلب به چگونگی شستشوی این نوع فرش‌ها می‌پردازیم.

 

روش شستشوی فرش فانتزی

در فرش فانتزی عمدتاً رنگ‌ها و الیافی به کار رفته که آن را از سایر انواع فرش‌ها متمایز می‌کند. این نوع فرش‌ها نیاز به فرآیندهای شستشوی خاصی دارند که باید جهت جلوگیری از تغییر و ادغام رنگ‌ها، کمرنگ شدن و تغییر شکل الیاف فرش و ایجاد پارگی در فرش در نظر گرفته شوند.
این فرش‌ها به دلیل کیفیت بالا، ممکن است قیمتی بالاتر از سایر انواع فرش‌ها داشته باشند و به همین دلیل شستشو و نگهداری از این نوع فرش‌ها نیازمند دقت و ظرافت بیشتری است. برای شستشوی این نوع فرشها به صورت زیر عمل کنید:
1- ابتدا فرش را جارو کنید تا همه گرد و غبار از سطح آن از بین برود.
2- فرش را تکان دهید تا گرد و خاک از اعماق آن خارج شود.
3- در یک ظرف، مقداری آب ولرم ریخته و آن را با پاک‌کننده‌ای مناسب که با الیاف فرش سازگاری داشته باشد، مخلوط نمایید.
4- محلول پاک‌کننده را روی فرش ریخته و فرآیند شستشو را با برسی نرم ادامه دهید.
5- فرش را آبکشی و خشک کنید.

 

قالیشویی های تهران شهرک غرب

در این مطلب با روش آماده‌سازی و شستشوی فرش فانتزی در منزل آشنا شدید. فرش‌های فانتزی با توجه به ظرافتی که دارند باید با احتیاط شستشو شوند. توصیه می‌شود برای این نوع فرش، آن‌ها را به یک کارخانه قالیشویی معتبر بسپارید. قالیشویی رز در شهرک غرب تهران، ارائه‌دهنده‌ی انواع خدمات مرتبط با شستشو و ترمیم انواع فرش به همشهریان عزیز تهرانی است.